W Podróży za Szczęściem

Różne kultury, różne języki, różne sposoby wyrażania siebie i jedna wspólna cecha.

W trakcie każdej podróży, zwłaszcza takiej w pojedynkę, spotyka się bardzo wielu ludzi. Każdy napotykany człowiek czegoś nas uczy – o swoim kraju, swojej kulturze, swoim wychowaniu. Każde takie spotkanie jest bezcenne, bo podczas niego dochodzi do wymiany doświadczeń, zderzenia różnych światopoglądów i, w pewnym sensie, również do zmiany nas samych.

Projekt „W Podróży za Szczęściem” pragnę poświęcić tym szczególnym osobom napotkanym podczas podróży, o których bez wahania mogę powiedzieć, że poznały sekret szczęścia. Są to osoby żyjące nadzwyczaj skromnie, posiadające jakąś pasję, która nadaje ich życiu wyjątkowy sens, a do tego mają to coś w sobie, co sprawia, że trudno jest być smutnym w ich otoczeniu.

W naszej dzisiejszej, zachodniej cywilizacji, napędzanej karierą, wiecznym pośpiechem i mediami społecznościowymi, jakże często zdarzają się przypadki zupełnie odwrotne – możemy mieć absolutnie wszystko – oprócz szczęścia.

Niniejszy projekt chciałabym zadedykować tym wszystkim, którzy wciąż są przekonani, że szczęście jest tam, gdzie go wcale nie ma. Wiele może się zmienić w życiu, gdy na chwilę spróbujemy spojrzeć na rzeczywistość cudzymi oczami.

„W Podróży za Szczęściem” zaowocuje serią reportaży, tekstowych i/lub filmowych, o wspaniałych osobowościach napotkanych w trakcie moich wojaży do różnych zakątków świata. Przy dostatku bohaterów, będzie on trwał przez najbliższych kilka lat.