O mnie

Skąd ta Awanturnica? Jakiejś bardziej sympatycznej nazwy nie mogłam wymyślić?

Szukałam. Długo. Ale Awanturnica sama nagle przyszła znikąd, zrobiła sobie miejsce w moim życiorysie i musiałam się poddać. Nie było już po co dalej szukać. Bo jedynie Awanturnica oddaje sedno całej sprawy.

A tą sprawą jestem ja, Kinga Korycka, i moje niekończące się przygody, tarapaty, radości i frustracje.

Wiele razy słyszałam na swój temat: adventurer, aventurière, aventurera. Jedynie po polsku to jedno słowo tak dobitnie oddaje podwójne znaczenie. Bo żądza przygód i awantury najwyraźniej idealnie się dopełniają. A że z temperamentu słynę dość ognistego, nazwa sama musiała się obronić.

Chcąc to ując poetycko, przemierzam świat, poszukując nowych wyzwań, inspirujących osobowości, magicznych miejsc i wartych opowiedzenia historii. A w bardziej przyziemnym sformułowaniu, po prostu mnie nosi z miejsca w miejsce, jak tę chorągiew na wietrze, w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, których treści jeszcze nie ustaliłam.

Przez wiele różnych miejsc już się to moje awanturnicze 'ja’ przewinęło. Studiowałam muzykologię w Poznaniu, teatr w Paryżu, biologię znów w Poznaniu i ekologię tropikalną na karaibskiej Gwadelupie. Za każdym razem jednak zew przygody wzywał zbyt silnie, by pozwolić mi przesiedzieć kilka lat spokojnie w jednym miejscu.

Zatem przebyłam autostopem Dziki Zachód i daleką północ Ameryki Północnej. Spędziłam kilka miesięcy w dżungli amazońskiej. Włóczyłam się po drogach i bezdrożach Peru i Boliwii. Dałam się ponieść wiatrom między karaibskimi skrawkami lądu. Aż w końcu postanowiłam uczynić z podróży swoją profesję.

I oto wreszcie realizuję tę największą, Niekończącą się Podróż przez życie na własny rachunek, stawiając czoła kolejnym wyzwaniom losu i ucząc się na własnych – jakże często popełnianych – błędach.

Z tych potyczek rodzą się Opowieści, którymi dzielę się na tej stronie.

Kiedy nie piszę i nie fotografuję, pogrywam na harmonijce ustnej i ukulele, staram się sprostać nowym sportowym wyzwaniom albo bujam w obłokach.

Taki jest mój przepis na życie, na zrozumienie świata i poznanie siebie. Jeśli interesuje Cię współpraca ze mną, chętnie odpowiem na kontakt. A jeśli masz ochotę po prostu podzielić się jakąś historią, pisz śmiało.

DANE KONTAKTOWE:

E-mail: nibylandia.mj@gmail.com

Telefon:
PL: +48 729 276 592
FR: +33 06 40 09 99 74